Огледни „CLIL“ час биологија, хемија, физика и енглески језик

10/02/2022

У оквиру активности „CLIL“ наше школе, ми смо спојили четири предмета данас како бисмо унапредили знање наших ученика из Биологије , Хемије и Физике користећи се Енглeским језиком . Након што су предметни наставници завршили своја излагања, седмаци су успешно извели експерименте из сваких од горе поменутих предмета пратећи упутства дата на Енглеском. Исходи ученика на данашњем „CLIL“ часу су били фасцинантни. Посебна захвалност иде ученицима и њиховим наставницима: Лидији Вуловић, Тини Зарков, Ленки Николић и Максимовић Стевици…

Within the „CLIL“ activities of our school, we have joined four subjects today to improve our students’ knowledge in Biology, Chemistry and Physics through the English language. After the subject teachers had finished their presentations, the seventh-grade students successfully conducted experiments in each of the above mentioned subjects following the experiments’ instructions given in English. The outcomes of the students showed in today’s „CLIL“ lesson were fascinating. Special gratitude is expressed to the students and their teachers: Lidija Vulović, Tina Zarkov, Lenka Nikolić and Stevica Maksimović.